۵ اپلیکیشن مفید برای مهندسین الکترونیک

۱٫۹ میلیون اپلیکیشن در Google Play Store وجود دارند. در این مقاله به ۵ تای آن‌ها که برای مهندسین الکترونیک، مهندسین کامپیوتر، دانش آموزان و علاقه مندان به علم الکترونیک مفید است اشاره می‌کنیم.

 

                  

Graph 89

graph89_app

یک اسکرین شات از برنامه TI-89

همانطور که از نام این برنامه مشخص است، این برنامه یک شبیه ساز ماشین حساب TI-89 است. نصب این برنامه به یک Image Rom از TI-89 نیاز دارد که با یک سرچ ساده در گوگل یا مراجعه به سایت TI می‌توانید این Rom را پیدا کنید(البته برای دسترسی به این وبسایت نیاز به ابزارهای گذر از تحریم دارید). تمام ویژگی‌های ماشین حساب TI مانند اعمال جبری و رسم نمودار در این نرم افزار وجود دارد. البته بهترین ویژگی این اپلیکیشن هم رایگان بودن آن است! یک نسخه پولی هم برای افرادی که می‌خواهند ماشین حساب‌های دیگری مثل TI-84 و… را در تلفن همراه خود داشته باشند موجود است. برای دانلود این نرم افزار می‌توانید برای نسخهٔ پولی به این آدرس مراجعه و برای نسخهٔ رایگان از لینک های زیر استفاده کنید.

 

iran_apps   دانلود از ایران اپس                                myket-logo     دانلود از مایکت

 

Hex Converter Plus

Hex_Converter_Plus_app

یک اسکرین شات از برنامه Hex Converter Plus

بعضی از مهندسین مثل مهندسین کامپیوتر و الکترونیک همیشه با اعداد هگز، باینری و دسیمال خیلی زیاد سر و کار دارند. دسترسی داشتن به یک ابزار برای تبدیل سریع بین این مبناها می‌تواند خیلی مفید باشد، فقط انتظار ما این است که از این برنامه سر جلسه امتحان استفاده نکنید. برای دانلود این اپلیکیشن به آدرس زیر مراجعه کنید.

google_play_icon   دانلود از گوگل پلی

 

Electrodroid

electrodroid_app

یک اسکرین شات از برنامه Electrodroid

این اپلیکیشن مجموعه‌ای از ابزارهای الکترونیکی در یک برنامه است. این برنامه شامل ابزارهای زیادی مثل محاسبه کننده افت ولتاژ، مقدار خوان از روی رنگ، محاسبه کننده تنظیم کننده ولتاژ LM317 و … است. لیست کامل ابزارهای این برنامه در این آدرس قابل مشاهده است. این برنامه در دو نسخه رایگان با تبلیغات و نسخه پولی بدون تبلیغات موجود است. می‌توانید نسخه پولی را از این آدرس و نسخه رایگان را از لینک های زیر دانلود کنید.

iran_apps   دانلود از ایران اپس                                myket-logo     دانلود از مایکت                        cafebazaar_icon   دانلود از بازار

 

Droid Tesla

droid_tesla_app

اسکرین شات از اپلیکیشن Droid Tesla

این اپلیکیشن یک شبیه ساز مدارهای الکتریکی برای تلفن همراه شماست. در مقایسه با برنامه‌های دیگر که فقط تعداد محدودی از المان‌ها را پشتیبانی
می‌کنند، این برنامه حوزهٔ وسیعی از المان‌های شامل گیت‌های دیجیتال تا JFET ها را پشتیبانی می‌کند. این برنامه در دو نسخه پولی شامل رنج وسیعی از قطعات و نسخه رایگان شامل رنج محدودتری از قطعات است. نسخه پولی این اپلیکیشن در این آدرس و نسخه رایگان آن در لینک های زیر قابل دانلود است.

iran_apps   دانلود از ایران اپس                           cafebazaar_icon   دانلود از بازار

 

Adafruit’s Circuit Playground

ada_fruit_app

اسکرین شات برنامه Adafruit’s Circuit Playground

این برنامه شامل ابزارهای بسیار مفیدی است که در بسیاری از مواقع می‌تواند کمک حال مهندسین باشد. این اپلیکیشن شامل زیرابزارهای کوچک‌تری مثل جست و جوی دیتاشیت و مبدل طول موج به رنگ نور، مقسم مقاومتی ولتاژ، مبدل هگز/باینری/دسیمال است. این برنامه را می‌توانید از لینک های زیر دانلود کنید.

google_play_icon   دانلود از گوگل پلی

خیلی بدضعیفمتوسطخوبخیلی عالی (2 نظر, امتیاز کل: 4,00 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *